Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania uczestniczył w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 Stycznia 2017
Adam Lipiński Pelnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania pod Pomnikiem Bohaterów Getta
Adam Lipiński, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania, w imieniu Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło, uczestniczył w przypadających w dniu 27 stycznia 2016 r., obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie

Adam Lipiński, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania w imieniu Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło uczestniczył w przypadających w dniu 27 stycznia 2016 r., obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Minister Adam Lipiński odczytał list, który do Dyrektor Fundacji Shalom oraz do uczestników obchodów skierowała Premier Beata Szydło oraz złożył wieniec.  W swoim liście Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to moralny nakaz uczynienia wszystkiego, by czas wojny już nigdy nie powrócił. To nasze wspólne zobowiązanie do przypominania o Shoah, docierania do jej przyczyn i przechowywania tego dziedzictwa w pamięci pokoleń. Ale to także działań wielkiej nadziei i wiary w przyszłość wolną od uprzedzeń i nienawiści.

27 stycznia to rocznica wyzwolenia Auschwitz - niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. W roku 2005 rocznicę jego wyzwolenia Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W upamiętnienie Ofiar Holokaustu można dołączyć 27 stycznia o godz. 18.00 poprzez zapalenie świecy w oknie. Światło Pamięci można także "zapalić" symbolicznie w internecie korzystając z portalu społecznościowego Facebook. W tym celu z profilu Fundacji Shalom http://www.facebook.com/events/130612967098557/ pobrać zdjęcie przedstawiające zapaloną świecę i zamieścić na swojej tablicy.